Naczelna Rada Łowiecka PZŁ centralny organ samorządu łowieckiego w Polsce

Chór Myśliwych

Józef Grajnert

Wydawca: b.d.

Kategoria: Poezja | Wiersz

Opis

Józef Grajnert (1831–1910) – polski folklorysta, etnograf, pisarz, tłumacz i działacz oświatowy. Uczestnik powstania styczniowego, za co został zesłany na Sybir. Po powrocie w 1866 roku założył pierwsze w Królestwie Polskim czasopismo ludowe „Zorza”, które redagował przez 20 lat. Był też twórcą pisma „Opiekun zwierząt”. Prowadził badania nad folklorem od lat 50. XIX w. – napisał m.in. „Podania, powiastki, pieśni i bajki”, „Legendy”, a także scenki teatralne. Był współautorem Encyklopedii Powszechnej Orgelbranda i członkiem Akademii Umiejętności. W 1873 roku jako pierwszy przetłumaczył na język polski powieść Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”. Ojciec malarza Edwarda Grajnerta. Zmarł podczas polowania w majątku córki w Kozubkach pod Łęczycą, pochowany na warszawskich Powązkach.

Autor: Józef Grajnert
Tytuł: Chór myśliwych
Słowa kluczowe / tagi: wiersz, chór, poezja, myśliwy
Rok wydania: 1910
Wydawca: b.d.
Typ publikacji: poezja
Gatunek: wiersz
Format pliku: PDF, EPUB, MOBI

Tu opis

Tu materiały 

Wiwat – na śpiew z towarzyszeniem plesa i parforsa i na śpiew z towarzyszeniem 2 plesów i 2 parforsów

Roman Idzikowski

Po polowaniu na zające – na 2 plesy i 2 parforsy

Józef Czerniak

Dziesięć bardzo łatwych marszy na 2 plesy i 2 parforsy – część I

Józef Czerniak

„Na Józkową Nutę” – część II

Józef Czerniak

„Maszerował Józef Knieją” – część III

Józef Czerniak

„Co Józiowi w duszy gra” – część IV

Józef Czerniak

Przystań Myśliwego
Twoje miejsce spotkania z kulturą łowiecką

Przystań Myśliwego to wyjątkowy projekt stworzony z myślą o myśliwych oraz wszystkich pasjonatach łowiectwa, przyrody i kultury. To przestrzeń, w której tradycja spotyka nowoczesność, a miłość do natury łączy się z bogactwem polskiego dziedzictwa kulturowego.

Naszym celem jest stworzenie ogólnodostępnej, bezpłatnej platformy, która gromadzi i udostępnia wartościowe treści związane z tematyką łowiecką w różnych formach:

Biblioteka e-booków dostępnych w formatach PDF, EPUB i MOBI. Znajdziesz tu literaturę piękną i popularnonaukową, która zachwyca słowem i inspiruje do głębszego poznawania przyrody oraz kultury łowieckiej. To miejsce, gdzie książka staje się towarzyszem refleksji, pasji i wędrówek przez dzikie ostępy.

Zbiór darmowych audiobooków – idealnych do słuchania w drodze, podczas wyprawy lub przy kominku.

To alternatywny sposób kontaktu z literaturą i wiedzą, który daje swobodę i wygodę w odkrywaniu łowieckiego świata.

Biblioteka nut i nagrań muzyki łowieckiej – zarówno tradycyjnej, jak i współczesnej. To hołd dla dźwięków towarzyszących łowieckim ceremoniom, polowaniom i wspólnemu przeżywaniu kultury myśliwskiej.

Filmy przyrodnicze, relacje z wydarzeń, rozmowy z pasjonatami, reportaże i wywiady – wszystko to znajdziesz w naszej wideobibliotece. To wizualna opowieść o przyrodzie, tradycji i ludziach, którzy ją tworzą.

Przewodnik po zbiorach łowieckich w muzeach w całej Polsce.

Odkryj miejsca, w których historia i sztuka łowiecka zostały zachowane dla przyszłych pokoleń.